Zamknij

CBŚP rozbiło gang sutenerów. Wysyłali kobiety do USA

15:29, 09.02.2024 Źródło: Policja.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. cbsp Zdjęcie ilustracyjne. Fot. cbsp

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało siedem osób w ramach śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści z nierządu. Z ustaleń śledczych wynika, że gang był odpowiedzialny za wysłanie co najmniej 40 kobiet do Stanów Zjednoczonych.

Wielkopolski pion Prokuratury Krajowej przedstawił członkom grupy zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu w USA, za co grozi kara do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Podczas akcji, policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, laptopy, nośniki danych cyfrowych i notatki, które obecnie są analizowane.

Grupa działała głównie w Gliwicach, Katowicach, Warszawie oraz Chicago, werbując młode kobiety poprzez ogłoszenia na portalach erotycznych. Ofiarom obiecywano zarobki od 25 do 40 tysięcy dolarów za pracę w "komfortowych warunkach", przy czym kobiety miały oddawać połowę zarobionych pieniędzy organizatorom.

Standardowy wyjazd trwał minimum 6 tygodni, a działalność grupy mogła trwać od 2015 do 2020 roku. Policjanci na terenie województw: mazowieckiego, podlaskiego i śląskiego zatrzymali 7 osób (3 kobiety i 4 mężczyzn) i zabezpieczyli ponad 30 telefonów komórkowych oraz inne dowody.

Wobec jednego z podejrzanych, uznawanego za lidera grupy, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Pozostali zatrzymani przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów i złożyli szczegółowe wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze, w tym poręczenie majątkowe, dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

(Źródło: Policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%